Jeżeli poszukujemy jakiegoś niesamowitego prezentu, to prędzej czy później trafimy na propozycję statuetki wykonanej w krysztale. Może ona mieć różne wielkości, wiele kształtów, a dodatkowo będzie prezentowała to, co chcemy, aby się na niej znalazło. Może to być napis, może być zdjęcie bliskich osób, albo jedno i drugie. Taka statuetka wykonana w krysztale prezentuje się bardzo elegancko, a jednocześnie jest czymś ciekawym i rzadko spotykanym. Dlatego warto się przyjrzeć, jak się ją tworzy, aby zyskać pewność, że to faktycznie jest prezent, który będzie nam odpowiadał.

Wysoka jakość technologii

Przede wszystkim warto wiedzieć, że szkło musi być bezbarwne, musi być szkłem kryształowym, a efekt naniesienia na niego konkretnego rysunku uzyskiwany jest dzięki grawerowaniu 3D. Co niesamowite, wszystko odbywa się w taki sposób, że zewnętrzna struktura takiej statuetki nie jest naruszona i cały czas jest idealnie gładka. Takie grawerowanie 3D polega na skupieniu wiązki lasera wewnątrz obrabianej bryłki, a to powoduje powstanie mikropęknięć. Takie pęknięcia są bardzo małe i nie przekraczają kilkudziesięciu mikrometrów. Jednak ponieważ ich ilość dochodzi do setek tysięcy, idealnie rozmieszczonych w obrębie danej statuetki, to zyskujemy umieszczone w jej wnętrzu zdjęcie albo trójwymiarowy kształt. Takie działania pozwalają na stworzenie trójwymiarowego kryształu 3D.

2D czy 3D?

Takie statuetki kryształowe oferują nam efekt 2D i 3D, dlatego warto się zastanowić, na co konkretnie chcemy się zdecydować. Jeśli wybierzemy pierwszą opcję, wszystkie grawerowane punkty będą znajdowały się w jednej płaszczyźnie. Takie rozwiązanie pozwoli nam oddać odcienie szarości, a więc świetnie będzie się sprawdzało, jeśli na naszej statuetce ma się znaleźć jakieś zdjęcie. Z drugiej strony możemy się zdecydować na grawer 3D. On już będzie wymagał zastosowania specjalnego programu, który pozwoli nam na wykonanie modelu w formacie 3D. Następnie takie grawerowanie będzie się odbywało we wszystkich trzech płaszczyznach. To pozwoli na stworzenie przestrzennego obrazu, który będzie schowany w krysztale. Takie statuetki kryształowe idealnie sprawdzą się na każdą okazję. Czy to podziękowania dla rodziców, czy rocznicę ślubu. Co więcej, zamiast napisu czy zdjęć, można w nim umieścić coś, co dana osoba uwielbia, jak chociażby obraz samochodu czy ukochanego psa. To sprawia, że każda taka statuetka jest indywidualna i każdy może ją tak zaprojektować, aby perfekcyjnie pasowała do osoby, której ma być podarowana.