Od lat marzyliśmy o tym, żeby mieć kota i w końcu dojrzeliśmy do podjęcia tej ostatecznej decyzji? Zanim jednak w naszym domu pojawi się czworonożny jegomość, warto sprawdzić jak prezentują się różne rasy, przekonać się czego potrzebuje taki kot, jak i przemyśleć, który z nich najlepiej będzie pasował do nas. Możliwości jest tutaj całkiem sporo, a jeśli nie możemy się zdecydować, to warto poczytać opinie ludzi, którzy już mają kota. Wówczas będziemy wiedzieli na co powinniśmy zwrócić uwagę, czego się spodziewać i jak się przygotować na przyjęcie kota, aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie w miarę bezboleśnie.

Kot bengalski

Sporym zainteresowaniem cieszy się kot bengalski cena. Nie ma się co dziwić, ponieważ to krzyżówka kota dzikiego i domowego, a to oznacza, że łączy w sobie cechy tych dwóch gatunków. Z jednej strony zyskujemy kota, który ma niesamowitą sierść. Łączą się w niej zazwyczaj dwa i więcej kolory, co sprawia że kot bengalski ma taki trochę marmurowy wzór. Co więcej, czasami jego sierść ma opalizujący połysk, co daje wrażenie, jakby był obsypany brokatem. Warto tutaj również powiedzieć, że jego cętki na skórze dzieli się na trzy rodzaje. Takie, które przypominają odcisk pazurków, takie które z jednej strony są zakończone spiczasto a z drugiej otwarte, i ostatnie, które tworzą zamknięte kręgi. To sprawia, że każdy z tych kotów jest jedyny w swoim rodzaju, tym bardziej, że ich sierść występuje w różnych kolorach.

O tym także warto wiedzieć

Jeżeli zdecydujemy się na kota bengalskiego powinniśmy być świadomi, że to kot domowy w połączeniu z dzikim, a więc te cechy charakteru będą wychodziły w jego zachowaniu.

Będzie zachwycony, jeśli będziemy mu poświęcać uwagę, jeśli będziemy reagować na jego mruczenie, kiedy będziemy od niego mówić. Z drugiej strony jeśli będziemy go ignorować, to specjalnie zacznie powtarzać czynności, które są mu zabronione, aby tylko zyskać naszą uwagę. Co więcej, jeśli będzie się nudził, może pootwierać nam szafki, powyrzucać z nich wszystko szukając ciekawych zabawek, którymi mógłby się zająć. Poza tym lubi zabierać różne rzeczy i je ukrywać, dlatego też ważne dla nas przedmioty warto dobrze przed nim schować. Jeśli chcemy być posiadaczami kota bengalskiego, to musimy poszukać hodowli, z której będziemy mogli go kupić. Oczywiście warto sprawdzić opinie o danym miejscu i zobaczyć czy ma odpowiednie pozwolenia. Cena kota to kwota między 2000 zł a 7000 zł. Będzie ona zależała od hodowli, rodowodu, wieku, jak i nawet płci kociaka. Dodatkowo trzeba także doliczyć około 150 zł na jego miesięczne utrzymanie. Z pewnością koty bengalskie mają swój niesamowity urok. Warto jednak bliżej zapoznać się z ich opisem, tak aby wiedzieć czego możemy się spodziewać, jeśli zdecydujemy, że to właśnie przedstawiciel tej rasy ma z nami zamieszkać. Nie mniej mając takiego kota, z pewnością nie będziemy się nudzić, a on uwielbiając swoją rodzinę, będzie nam niezwykle oddany.