Jeżeli planujemy kupić jakiś sprzęt kuchenny, to chcemy mieć pewność, że będzie on najwyższej jakości. Wówczas będzie istniała największa szansa, że takie urządzenia będą działały przez dłuższy czas bez najmniejszego problemu, a my będziemy zadowoleni ze swojej decyzji. Dlatego też powinniśmy dołożyć starań, aby na początek dokładnie zapoznać się z różnymi typami danego urządzenia, tak aby wiedzieć, które z nich są najlepsze i mają największe szanse na to, aby nas zadowolić.

Na co zwracać uwagę przy płycie indukcyjnej?

Coraz częściej ludzie decydują się na zakup płyty indukcyjnej, która działa na prąd. Jest to z jednej strony spowodowane jej wygodnym użytkowaniem, a z drugiej tym, że nie potrzebujemy tutaj gazu. Zanim jednak zdecydujemy się kupić konkretny model takiej płyty indukcyjnej powinniśmy spojrzeć na rozmiar jaki powinna ona posiadać. W większości kuchni zmieści się standardowa sześćdziesiątka, jednak może się okazać, że nasza kuchnia jest na to za mała, albo że takiej nie potrzebujemy. Warto się wówczas zastanowić, czy powinniśmy wybrać płytę o większym czy mniejszym rozmiarze. A jeśli już o tym zdecydujemy, to trzeba się będzie zastanowić nad ilością pól grzewczych i ich rozmieszczeniem. Chodzi o to, aby była ergonomiczna i żeby sprawdzić, jakie garnki zmieszczą się na niej obok siebie.

Co jeszcze musimy sprawdzić?

Kolejna cecha płyty indukcyjnej, która powinna nas zainteresować to jej moc i rodzaj zasilania. Będzie to ważne szczególnie wtedy, gdy mamy starą instalację elektryczną. Niektóre płyty trzeba podłączyć do instalacji trójfazowej, a inne można używać przy jednej fazie. Warto to sprawdzić wcześniej, tak aby później się nie złościć, jeśli okaże się, że kupiliśmy nie taką płytę indykcyjną jak trzeba. Na końcu powinniśmy również zwrócić uwagę na wygląd takiej płyty, tak abyśmy mieli pewność, że jej kolor będzie pasował do całkowitego wystroju kuchni. A także powinniśmy zobaczyć jakie jest jej sterowanie. Najczęściej wybierane jest takie dotykowe, ale można spotkać się także ze sterowaniem elektronicznym i mechanicznym, a to oznacza, że choć kwestie te nie są najważniejsze, to jednak je również powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wybierania odpowiedniej dla siebie płyty indukcyjnej. Warto dokładnie przyglądać się takim urządzeniom i porównywać je pomiędzy sobą. Wówczas będziemy mieli szansę wybrać taką płytę indukcyjną, która spełni nasze oczekiwania, z której wygodnie będzie nam się korzystało i która jednocześnie świetnie będzie się sprawdzała przez długie lata.