Drukujemy wiele różnych rzeczy. Jeśli mają one trafić do naszych klientów i prezentować nasze produkty, to powinniśmy dołożyć starań, aby tego typu druk był jak najlepszy, żeby idealnie odpowiadał wysokiej jakości jaką proponujemy w naszych produktach i żeby był wytrzymały na różnego rodzaju uszkodzenia. Dlatego właśnie powinniśmy sprawdzić, kiedy są nam oferowane lakiery uv, bo może się okazać, że będą one idealnym zabezpieczeniem naszego druku.

Takie lakiery uv mają szerokie zastosowanie, a dzięki nim będziemy mieli pewność, że nasz druk będzie odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, które mogłyby sprawić, że nie będzie się już tak dobrze prezentował.

Co zyskujemy jeśli zdecydujemy się na lakiery uv?

Na początek warto się zapoznać z tym, co możemy zyskać, jeśli zdecydujemy się na tego typu lakiery uv. Dzięki nim sprawimy, że nasz druk będzie odporny na zarysowania i otarcia, a więc nic się z nim nie będzie działo, co jest szczególnie ważne, jeśli mówimy o różnego rodzaju opakowaniach.

Dodatkowo dzięki temu, że zastosujemy lakiery uv, papier stanie się grubszy i sztywniejszy, a to oznacza, że będzie się lepiej prezentował i jednocześnie też, stanie się odporniejszy na różnego rodzaju uszkodzenia. Niesamowite jest to, że takie lakiery uv możemy nałożyć na całą powierzchnię lub tylko na jej poszczególne elementy, a to oznacza, że będziemy mieli tutaj duże możliwości decydowania, jak ma się prezentować taki końcowy produkt.

Coraz częściej wykorzystywane są lakiery uv

Jeśli zastanawiamy się, gdzie wykorzystywane są lakiery uv, to musimy wiedzieć, że na wszelkiego rodzaju opakowaniach, ulotkach, kalendarzach itp.

Co ważne, jeśli zdecydujemy się na takie lakierowanie, to możemy sprawić, że farba, która była naniesiona w drukarni, uzyska większy połysk, albo wręcz przeciwnie efekt zmatowienia. Takie lakiery uv są bezbarwne, a więc tworzą dodatkową powierzchnię, która sprawia, że całość jest bardziej nasycona i ożywiona. Poza tym, że lakiery uv zabezpieczają nasz druk, to sprawiają, że prezentuje się on znacznie lepiej, bo wygląda tak, jakby wykonany był na papierze fotograficznym.

Warto też podkreślić, że mamy lakiery uv o różnym charakterze, a to oznacza, że jedne będą lepiej się sprawdzały do samego zabezpieczenia, za to inne, będą miały emitować światło w ciemności. Koniecznie zobaczmy co zyskamy, jeśli zdecydujemy, że na nasze ulotki ma być nałożony taki lakier. Dzięki temu, nie tylko zabezpieczymy je przed zarysowaniem czy ścieraniem, ale dodatkowo sprawimy, że wizualnie będą się one lepiej prezentowały.

Warto również podkreślić, że takie lakiery uv możemy wykorzystać na całej powierzchni, albo tylko na jej fragmencie, a to oznacza, że będziemy mogli wizualnie wyróżnić jakiś element czy część druku. Nie mniej, jeśli chcemy zyskać pewność, że nasz drukowany produkt będzie się lepiej prezentował, to z pewnością powinniśmy zobaczyć, co mogą nam zaoferować lakiery uv.