Każda kobieta ma jakieś wyobrażenie odnośnie tego, w jaki sposób ma się prezentować jej ciało. W większości przypadków ma być ono jędrne, gładkie, pozbawione cellulitu i zgrabne, dlatego panie decydują się na różnego rodzaju ćwiczenia i diety. Niestety, czasami może się okazać, że takie działania to za mało i wówczas dobrze jest się rozejrzeć za różnymi rozwiązaniami, które oferowane są nam przez medycynę estetyczną. Jeśli interesuje nas powiększanie pośladków, to warto wiedzieć, że obecnie często wybierane jest ich modelowanie za pomocą własnego tłuszczu.

Taka metoda na powiększanie pośladków niesie ze sobą wiele pozytywnych elementów, a to oznacza, że jeśli rozważamy przeprowadzenie takiego zabiegu, to warto się pochylić nad tą metodą. Zwłaszcza że jest ona całkowicie bezpieczna.

Jakie zalety ma takie powiększanie pośladków?

Oczywiście, zanim poddamy się takiemu zabiegowi, powinniśmy sprawdzić jakie zalety on ze sobą niesie, tak abyśmy wiedzieli, czego powinniśmy się spodziewać po skorzystaniu z takiego rozwiązania. Decydując się na powiększanie pośladków własnym tłuszczem, możemy być pewni, że uda nam się je odpowiednio wymodelować, tak aby były jędrne i kształtne, jak również odpowiedniej wielkości.

Nie mniej, pamiętajmy, że tłuszcz który będzie tutaj wykorzystany, jest pobierany z naszego ciała, a to oznacza, że będziemy mogli zmniejszyć jego ilość w innym miejscu, gdzie jest go więcej niż być powinno, jak chociażby na brzuchu czy udach. Nie tylko poprawimy wygląd naszych pośladków, ale również proporcje ciała, nie mówiąc o tym, że takie powiększanie pośladków tłuszczem jest całkowicie bezpieczne. Mamy tutaj bardzo małe ryzyko powikłań, jak również niebezpieczeństwo wystąpienia odrzucenia przeszczepu.

Dlaczego warto wybierać takie powiększanie pośladków?

Jeśli chodzi o taki zabieg na powiększanie pośladków, to musimy mieć też świadomość, że występuje tutaj niewielkie prawdopodobieństwo pojawienia się skutków ubocznych, a to oznacza, że szybko będziemy mogli zapomnieć o tym, że taki zabieg został wykonany, a zamiast tego, będziemy mogli się cieszyć z idealnego ciała, które w końcu będzie się prezentowało dokładnie tak, jak tego chcieliśmy.

Istotne jest to, że taki tłuszcz jest pobierany i wstrzykiwany w pośladki za pomocą cienkiej igły, więc jest praktycznie bezinwazyjny, co dodatkowo podnosi jego bezpieczeństwo. To jak długo będzie trwało takie powiększanie pośladków, będzie zależało od predyspozycji pacjenta, jak również tego, jak wiele tego tłuszczu ma być wykorzystane. Nie mniej, całość może trwać od 45 minut do nawet 3 godzin. Co więcej, dzięki temu, że mamy tutaj znieczulenie dożylne i nie ma narkozy, będziemy mogli wrócić do domu już po kilku godzinach od zakończenia zabiegu.

Jesteśmy zainteresowani tym, jak wygląda powiększanie pośladków własnym tłuszczem? Jeśli tak, to może się okazać, że bardzo ucieszy nas informacja, że po takim zabiegu nie tylko bardzo rzadko występują skutki uboczne, ale również stosunkowo szybko będziemy mogli wrócić do normalnej aktywności. Zazwyczaj już po 10 dniach będziemy mogli normalnie funkcjonować, ciesząc się z efektów, jakie da nam powiększanie pośladków. Oczywiście, aby móc zachować taki efekt, będziemy musieli się na początku stosować do ścisłych wytycznych, takich jak czas noszenia opatrunku uciskowego, czy zrezygnowanie przez pewien czas z gorących kąpieli. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to powiększanie pośladków tłuszczem nie jest polecane tym, którzy mają problemy z krzepliwością krwi, jak również chorą wątrobę czy nerki.

Dodatkowo musimy mieć jeszcze świadomość, że krótko po tym jak zostanie przeprowadzone powiększanie pośladków, pojawić się może niewielki obrzęk, jak również zasinienie.