Jednym z ważniejszych elementów łazienki jest niewątpliwie umywalka. Korzystamy z niej zawsze podczas porannej czy wieczornej toalety. Co więcej, taka umywalka musi mieć odpowiedni rozmiar, tak aby pasowała do wyznaczonego miejsca, a jeśli dodatkowo stanie się jego ozdobą, spełni dodatkową funkcję. Na co w takim razie powinniśmy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybierzemy umywalkę odpowiednią do naszej łazienki?

Nie tylko biel

Jeszcze całkiem niedawno jasne było, że umywalki mogą mieć różne wielkości i kształty, ale dominowała przede wszystkim biel, co sprawiało, że czasami trudno było wybrać coś ciekawego. Obecnie możemy przebierać w różnego rodzaju umywalkach, tak aby jak najlepiej dopasować je do siebie i charakteru łazienki. Dlatego właśnie możemy wybierać umywalk w różnych kolorach. Możemy natrafić na czarne, pomarańczowe, niebieskie, czerwone, a nawet w ciekawie prezentujące się wzorki. To, jaki kolor umywalki ostatecznie wybierzemy, będzie zależało w dużej mierze od aranżacji naszej łazienki. Musi ona do niej pasować, tak aby była elementem dopełniającym całość i żeby nie niszczyła efektu końcowego, jaki chcieliśmy uzyskać.

Kształt też jest ważny

Podczas wybierania umywalki niezwykle ważne jest to, abyśmy dobrali jej odpowiedni rozmiar. Nie powinna być za mała, ale równie źle będzie wyglądała za duża. Jednak warto od razu pomyśleć, jaki powinna mieć kształt i jak ma być zamontowana. Możemy wybrać umywalkę, która będzie wmontowana w blat, a więc jej górna powierzchnia będzie równa z blatem. Możemy wybrać również takie, które umieścimy bezpośrednio na powierzchni blatu. To oznacza, że powinniśmy się zastanowić, czy chcemy umywalkę kwadratową, okrągłą czy podłużną. Dodatkowo będziemy mogli wybrać taką, która będzie przedłużeniem blatu, a jeśli ten będzie z marmuru, to i sama umywalka może być wykonana z tego materiału. Możemy wybrać też tradycyjnie ceramiczną albo zdecydować się na szklaną, która będzie przezroczysta, a więc całość też będzie się ciekawie prezentowała. Warto zobaczyć, jakie mamy umywalki do wyboru, jakie są obecne trendy, co będzie funkcjonalne w naszej łazience. Im więcej różnych możliwości obejrzymy, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, co faktycznie się nam spodoba i co chcielibyśmy widzieć w naszej łazience. Warto przyjrzeć się różnym projektom, aby przekonać się, że nasza łazienka wcale nie musi być nudna i przewidywalna i w tym zakresie jest naprawdę wiele opcji, wśród których możemy wybierać.