Jeżeli dopiero urządzamy nasz dom, ale już wiemy, że chcemy, aby znalazła się w nim klimatyzacja, to warto się zastanowić, czy nie wybrać takiej, która nie tylko będzie chłodziła powietrze latem, ale która także będzie stanowiła system ogrzewania zimą. Wówczas potrzebujemy mniej urządzeń, a co więcej, może się okazać, że takie rozwiązanie, będzie tańsze. Jednak żeby faktycznie dobrze spełniało ono pokładane w nim oczekiwania, powinniśmy zobaczyć, jaką klimatyzację należy wybrać i co więcej, w jaki sposób ją zamontować, tak abyśmy mieli pewność, że dobrze będzie ona spełniała nasze oczekiwania.

O czym musimy wiedzieć?

Jeżeli decydujemy się na zamontowanie klimatyzacji z funkcją grzania, to warto pamiętać, że musi być ona zamontowana pod oknem i to nie niżej niż 5 cm od podłogi, a wylot powietrza nie może być zasłonięty parapetem. Takie urządzenie samodzielnie będzie regulowało temperaturę, w zależności od warunków jakie będą przy chłodzeniu i ogrzewaniu, a więc sami nie będziemy musieli się niczym przejmować. Dodatkowo możemy wybrać takie urządzenie, które będzie miało funkcję wentylacji pomieszczenia. To oznacza, że będzie ono miało specjalne filtry, które będą oczyszczały nasze powietrze z kurzu i innych alergenów. Taka informacja jest szczególnie ważna, jeśli ktoś z naszej rodziny, jest uczulony na kurz, wówczas będziemy mieli pewność, że pozytywnie wpływamy na poprawę jego samopoczucia.

Odpowiedni montaż

Abyśmy w pełni mogli się cieszyć z takiego klimatyzatora przypodłogowego, to musimy mieć pewność, że będzie on dobrze zainstalowany. To oznacza, że ważne będzie odpowiednie ułożenie przewodów miedzianych i elektrycznych, a także potrzebna będzie duża ostrożność i dbałość o czystość takiej instalacji. Dlatego też, najlepiej zrobimy, jeśli do jego zamontowania zatrudnimy specjalistów, którzy faktycznie się na tym znają, którzy mają doświadczenie w tego typu montażach i którzy dadzą nam gwarancję, że nasza klimatyzacja przypodłogowa będzie działała dokładnie tak, jak tego chcieliśmy. Nie mniej, po dokonaniu instalacji, można uruchomić urządzenie. Za pierwszym razem może to zabrać do 3 minut, jednak przy kolejnych uruchomieniach wszystko będzie już szło szybciej, a my będziemy mogli się cieszyć taką temperaturą powietrza, jaka będzie dla nas najbardziej optymalna. Warto się przyjrzeć tego typu rozwiązaniom, bo może się okazać, że to jest właśnie to, czego najbardziej potrzebujemy. Jeśli chcemy, aby nasz klimatyzator i chłodził, i ogrzewał powietrze, to warto spojrzeć na takie rozwiązanie przypodłogowe.